Nawigacja

 • Srebro w biegu na 800m

  W dniu 23.05.2018r. na stadionie Orzeł odbyła się Warszawska Olimpiada Młodzieży. Weronika Sawicka z kl. 3b zdobyła srebro w biegu na 800 m, Oliwia Wiśniewska z kl. 3b zdobyła 4 miejsce w biegu na 100 m. Serdecznie gratulujemy!!!

  Srebro w biegu na 800m - Obrazek 1Srebro w biegu na 800m - Obrazek 2Srebro w biegu na 800m - Obrazek 3

 • Zawody lekkoatletyczne

  Zawody lekkoatletyczne

  Dnia 17 maja 2018r. na stadionie Skry odbyły się zawody lekkoatletyczne. Oliwia Wiśniewska zdobyła złoto w biegu na 100m, Weronika Sawicka zdobyła złoto w biegu na 800 m, Gabriela Gorzelak, Oliwia Wiśniewska, Marta Kowalczyk i Tatiana Mazalova zdobyły brąz w sztafecie 4x100m.

  Zawody lekkoatletyczne - Obrazek 1Zawody lekkoatletyczne - Obrazek 2Zawody lekkoatletyczne - Obrazek 3Zawody lekkoatletyczne - Obrazek 4Zawody lekkoatletyczne - Obrazek 5Zawody lekkoatletyczne - Obrazek 6

 • Puchatkowa lekcja: O cudze rzeczy dbaj jak o własne

  W ramach akcji Czytamy Przedszkolakom, po raz kolejny wybraliśmy się do naszych młodszych koleżanek i kolegów. Drużyna czytelnicza w składzie: Adam, Oliwier z kl. 2a; Sandra, Wiktoria z kl. 2d; Martyna, Nadia, Wiktoria, Tomek z kl. 3a; Amelia, Zuzia, Przemek z kl. 3b;  oraz Janka z kl. 3e, zaprezentowała dzieciom lekcję czytelniczą z Kubusiem Puchatkiem o morale przewodnim: O cudze rzeczy dbaj jak o własne. Gościliśmy w Przedszkolu nr 47 „Mali Artyści”. Dziękujemy.Zdjęcia

 • Warszawscy uczniowie dla Krasnogorivki

  16 kwietnia odbył się na terenie naszej szkoły briefing prasowy „Czy warto pomagać innym? Warszawscy uczniowie dla Krasnogoriwki” połączony z  lekcją z gimnazjalistami.

  Warszawscy uczniowie dla Krasnogorivki - Obrazek 1    Warszawscy uczniowie dla Krasnogorivki - Obrazek 2Warszawscy uczniowie dla Krasnogorivki - Obrazek 3

 • Wysoko, wyżej i jeszcze wyżej

  ,,Wysoko, wyżej i jeszcze wyżej” to zajęcia laboratoryjne z fizjologii roślin organizowane przez Centrum Edukacji Przyrodniczo-Leśnej w Powsinie. Zainteresowani uczniowie z klasy 3 Oddziałów Gimnazjalnych uczestniczyli w warsztatach dotyczących transportu wody w poszczególnych organach roślinnych. Uczniowie poznali zjawisko dyfuzji, osmozy czy też wykonywali samodzielne preparaty z liści. To już kolejny raz, gdy odwiedzamy CEPL i jak zawsze panowała w tym dniu atmosfera pracy połączonej z dobrą zabawą.Zdjęcia

 • Konkurs Recytatorski „Warszawska Syrenka” - etap szkolny

  W piątek 16 lutego odbył się szkolny etap Konkursu Recytatorskiego „Warszawska Syrenka”. Uczestnicy prezentowali w większości współczesne wiersze, pochodzące z II połowy XX wieku. Jury w składzie: pani Ewa Güzel, pani Agata Kluczyńska i pani Anna Wolska wyłoniło troje zwycięzców: I miejsce przyznano Dawidowi Szewczykowi z klasy II f, II miejsce – Zuzannie Brzozowskiej z klasy III b, natomiast III miejsce zajęła Kinga Bąk z klasy II b.

  Wszystkim uczestnikom gratulujemy odwagi w zmierzeniu się z przygodą recytacji!

  Konkurs Recytatorski „Warszawska Syrenka” - etap szkolny - Obrazek 1  Konkurs Recytatorski „Warszawska Syrenka” - etap szkolny - Obrazek 2  Konkurs Recytatorski „Warszawska Syrenka” - etap szkolny - Obrazek 3

 • Olek detektyw na tropie złodzieja czekolady… czytamy przedszkolakom

  05 lutego 2018 roku uczniowie naszej szkoły w ramach akcji: Cała Polska Czyta Dzieciom - Młodzież Przedszkolakom, gościli w Przedszkolu nr 47 „Mali Artyści” w Warszawie. Przedszkolaki najpierw uczestniczyły w zimowej serii zgaduj-zgadula, a następnie spoglądając na przygotowane kolorowe ilustracje wsłuchały się w opowiadanie detektywistyczne „Złodziej czekolady”. Zaprezentowane opowiadanie i podjęta rozmowa w odniesieniu do przeczytanego tekstu pozwoliły dzieciom poznać rolę i zadania detektywa.
  Dziękujemy Dyrekcji, Gronu Pedagogicznemu i Dzieciom z Przedszkola nr 47 „Mali Artyści” w Warszawie za wypełniony radością i wrażeniami wspólny czas.
  Zdjęcia

  Olek detektyw na tropie złodzieja czekolady… czytamy przedszkolakom - Obrazek 1

 • Bal

  12 stycznia  2018r. odbył się bal młodzieży klas trzecich oddziałów gimnazjalnych, który rozpoczęł odliczanie dni do egzaminu. Tradycyjnie nie zabrakło wzruszeń, kwiatów oraz podziękowań rodziców i uczniów składanych dyrekcji szkoły, radzie pedagogicznej, a szczególnie wychowawcom klas trzecich. Przy dźwiękach poloneza młodzież zaprezentowała  piękny, perfekcyjnie wyćwiczony układ taneczny.

   

 • KONKURS KOLĘD

  Wigilia i Boże Narodzenie - najważniejsze dni w roku, kiedy to ludzie ozdabiają choinkę, śpiewają kolędy, dzielą się opłatkiem i życzą sobie wszystkiego najlepszego. Mówią, że szkoła jest swego rodzaju drugim domem dla ucznia, więc naszą dużą szkolną rodziną zebraliśmy 21 grudnia 2017 r., aby razem świętować narodziny Jezusa. W tym roku wybraliśmy formę konkursową, aby zaangażować wszystkie klasy. Przygotowując się do Konkursu Kolęd uczniowie mogli sami wybrać dowolną formę występu: śpiew, taniec, recytacja, plakat. Każdy miał możliwość wykazać się pomysłowością i zaangażowaniem.

  Jury w składzie doświadczonych nauczycieli oceniało występy uczniów według ustalonych kryteriów: oryginalność, estetyka wykonania, zaangażowanie uczniów oraz widoczny nakład pracy podczas przygotowania występu. Decyzją Jury zwyciężył pokaz Jasełek (teatr cieni) przygotowany przez klasę 2 f, który wprowadził wszystkich w atmosferę Świąt Bożego Narodzenia. Drugie miejsce zajęła klasa 3b, a trzecie miejsce przypadło klasie 7OPC za remix Jingle bells.

  Gratulujemy zwycięzcom i wszystkim uczestnikom!

  Zdjęcia

   
 • Bitwa klas

  Bitwa klas

  30 października w naszej szkole odbyła się kolejna edycja Bitwy Klas. 10 zespołów w pocie czoła pracowało przez kilka tygodni, aby zaskoczyć wszystkich swoim występem. Sale lekcyjne wielokrotnie zamieniały się w sale prób, wychowawcy w trenerów tańca, nauczycieli śpiewu i reżyserów. Tematyka wystąpień była bardzo zróżnicowana, od pokazów samoobrony, występów tanecznych po śmieszne scenki z lekcji. Chyba każdy się zgodzi, że największym zaskoczeniem w tym roku była klasa 7 OPC!

  Pierwsze miejsce w tegorocznej edycji zajęła klasa 2F parodiująca lekcje, drugie - klasa 7 OPC z pokazem tanecznym i trzecie - klasa 2A z pokazem muzyczno-tanecznym. Wszyscy świetnie się bawili! Nikt nie zaprzeczy temu, że Bitwa Klas to jedno z najbardziej emocjonujących wydarzeń w naszej szkole. Zwycięskim klasom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za wspólna zabawę. Zdjęcia

  Samorząd Uczniowski  

 • Wystawa National Geographic

  Wystawa National Geographic

  W dniu 24 października 2017 r. uczniowie należący do szkolnego Koła Biologicznego odwiedzili wraz z opiekunami p. Dawidem Sienkielem i p. Elżbietą Koczyńską Stadion Narodowy PGE w Warszawie, gdzie odbywała się wystawa fotografii zagrożonych gatunków zwierząt wybitnego fotografa magazynu National Geographic - Joela Sartorego, w ramach projektu Photo Ark. Zwiedzanie wystawy poprzedziło krótkie wystąpienie autora, który zdradził słuchaczom w jaki sposób powstawały fotografie oraz zasugerował, jak my każdego dnia możemy chronić przyrodę wokół nas. Efektem jego długoletniej pracy są piękne, kameralne i przykuwające uwagę portrety. Młodzież naszej Szkoły zdecydowanie poleca zobaczyć tę przepiękną wystawę - naprawdę warto!

 • Magnetyzm wokół nas

  5 października 2017 roku w naszej szkole przy ulicy Żelaznej 71 gościł przemiły człowiek - profesor Wydziału Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego Pan Andrzej Wysmołek. Zaprezentował naszym uczniom serię ciekawych doświadczeń. Przy kilku z nich mogli nawet asystować. Chociaż wykład miał tytuł „Magnetyzm wokół nas”, to dla wielu słuchaczy zaskoczeniem było, że faktycznie jest on wszechobecny. Oczywiście największe poruszenie wywołał ciekły azot. Profesor użył go do schłodzenia miedzianej rury, w celu uzyskania efektu zbliżonego do nadprzewodnictwa (magnes w takiej rurze opada bardzo powoli). Ciekły azot w temperaturze pokojowej wrze i stąd duże kłęby pary, jego płynna postać ma jednak wciąż prawie -2000C. Mimo tego znalazło się wielu śmiałków gotowych do włożenia dłoni pod jego strumień. Wszystkie ręce są całe!

  Dziękujemy Panu Profesorowi za ciekawą i wesołą lekcję fizyki. Mamy nadzieję na kolejne spotkanie. Zdjęcia

 • Harcerze w naszej szkole

      28 września w naszej szkole odbył się nabór do 158 Warszawskiej Drużyny Starszoharcerskiej „ Róży Wiatrów”, w którym udział wzięły wszystkie klasy. Harcerze przygotowali cztery typy zajęć: udzielenie pierwszej pomocy nieprzytomnemu; zajęcia teatralne, podczas, których uczestnicy wcielali się w wyznaczone role; strzelnica oraz kampingowe, gdzie rozstawiano namiot i gotowano w kuchni polowej. Na przerwach odbyła się także akcja sprzedaży ciast domowych. Zdjęcia

 • Wystawa grzybów

  Dnia 23 września 2017 r. Koło Biologiczne działające w Naszej szkole udało się wraz z opiekunem p. Dawidem Sienkielem na wystawę grzybów organizowaną przez Oddział Promocji Zdrowia Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Warszawie. Na wystawie można było zobaczyć kilkadziesiąt gatunków grzybów jadalnych, niejadalnych i trujących, które były pogrupowane pod kątem ich podobieństwa zewnętrznego. Okazy były prezentowane w otoczeniu roślin i elementów runa leśnego, które tworzyły niezwykłą całość. Ekspozycję dopełniały liczne plansze edukacyjne, przedstawiające różnice pomiędzy grzybami jadalnymi i trującymi, a także prezentujące zasady prawidłowego grzybobrania oraz rodzaje zatruć grzybami.
   

 • Nie ma śmieci, są surowce

  15 września 2017r. odbyła się 24 edycja Ogólnopolskiej Akcji Sprzątanie Świata, pod hasłem: "Nie ma śmieci, są surowce". Wzorem lat ubiegłych nasi uczniowie pod opieką nauczycieli włączyli się w akcję sprzątając teren wokół szkoły.  Młodzież zbierała śmieci w specjalnie przeznaczone do tego typu odpadów worki. Bardzo serdecznie dziękujemy osobom, które wzięły udział w akcji. Celem akcji było budowanie świadomości ekologicznej oraz działanie na rzecz ochrony środowiska. Zdjęcia

 • Kartka dla Powstańca

  Kartka dla Powstańca

   

  28 września klasy 3b i 3d wzięły udział w ogólnopolskiej akcji "Kartka dla Powstańca". Uczniowie mieli okazję przelać na papier swoje przemyślenia związane z poświęceniem Polaków w czasie Powstania Warszawskiego, podziękować za narażanie życia i dzielną walkę w obronie okupowanej Warszawy. Refleksjom i zaangażowaniu sprzyjał fakt, że wszyscy biorący udział w akcji byli po lekturze "Kamieni na szaniec" omawianej na języku polskim.

  Kartki zostaną przekazane Muzeum Powstania Warszawskiego skąd trafią do Powstańców.

   

 • ROZPOCZĘCIE ROZKU SZKOLNEGO 2017/2018

  4 września uczniowie oddziałów gimnazjalnych rozpoczęli nowy rok szkolny 2017/2018. Przed nimi 10 miesięcy wytężonej pracy w nowej rzeczywistości. Zgodnie z wprowadzoną reformą oświaty informujemy, że Gimnazjum nr 45 od 1 września 2017 r. zostało przekształcone w Szkołę Podstawową nr 221 wraz z oddziałami gimnazjalnymi.

  Życzymy wspaniałego roku szkolnego owocującego licznymi sukcesami.

  Zdjęcia

   
 • ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2016/ 2017

  ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2016/ 2017

  23 czerwca uroczyście pożegnaliśmy rok szkolny 2016/ 2017.  Po raz ostatni  przed wakacjami przyglądaliśmy się sobie,  podsumowując to, co za nami, i wyciągając wnioski na przyszłość. Uroczystość poprowadził uczeń klasy mundurowej 3B  Cezary Baczuk. Tradycyjnie już polały się łzy podczas pożegnalnego przemówienia uczniów klas trzecich, które odczytali Maja Pękul z klasy 3C, Adrianna Wawrzyńska z klasy 3A i Adam Włodarczyk z klasy 3B. Podniosłe chwile przeżywaliśmy również podczas ceremonii przekazania sztandaru szkoły kolejnej generacji uczniów. Nowym chorążym został Tomasz Lib z klasy 2A, zaś przybocznymi Zuzanna Brzozowska i Weronika Sawicka z klasy 2B. Uroczystość zwieńczył spektakl pt. "Co ty w sobie masz?", czyli opowiedziana wierszem, tańcem i piosenką historia szkolnej miłości dziewczyny z klasy artystycznej i chłopaka z klasy mundurowej.  Zdjęcia

 • Dzień Europejski

   Dzień Europejski

  1 czerwca w naszym Gimnazjum z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego odbył się Dzień Europejski. Każda z klas wylosowała jeden z krajów Unii Europejskiej. Następnie, zadaniem uczniów było przygotowanie gazetki w swojej sali oraz rozwiązanie Quizu dotyczącego wylosowanego kraju.

  W kategorii Najlepsza Gazetka zwyciężyła klasa III B, która przybrała swoją salę w niemieckie barwy.

  Drugie miejsce zajęła klasa II A, która udekorowała salę w barwy Polski.

  Trzecie miejsce zajęła klasa III C, która udekorowała swoją salę w holenderskie barwy.

   

  W kategorii Quiz zwyciężyła klasa II B zdobywając maksymalną ilość 15 punktów.

  Drugie miejsce zajęła klasa III C, zdobywając 14 punktów.

  Trzecie miejsce przypadło w udziale klasom I F i I E, które uzyskały 12 punktów.

  Gratulujemy zwycięzcom, wszystkim uczestnikom i dziękujemy za zaangażowanie. Zdjęcia

strona:

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 221 z Oddziałami Integracyjnymi im. Barbary Bronisławy Czarnowskiej - Oddziały Gimnazjalne
  ul. Żelazna 71
  00-871 Warszawa
 • (22) 620-24-44

Mapa